Gençlik İksiri Kefir

Kafkaslar tarafından “gençlik iksiri” olarak adlandırılan kefir; ekşi ve ferahlatıcı tadıyla ayrana, probiyotik yapısıyla da yoğurda benzemektedir. Laktoz intoleransı olan kişiler de kefir tüketebilir! ?
Düzenli olarak kefir tüketmenin sağlık açısından pek çok yararı bulunmaktadır:
Kefir çok kolay sindirilebilir bir besindir. Mide ve bağırsak salgılarını arttırıp hazmı kolaylaştırır. Bağırsakları temizler ve hareketlerini hızlandırır. Hem kabızlığı hem de ishali önler ve tedavi eder. Vücut için faydalı bakteriler, vitaminler, mineraller ve proteinler açısından son derece zengindir. Dengeleyici bir gıdadır. Bağışıklık sisteminin düzenli bir şekilde işlemesine yardımcı olur. Mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırır. Kronik yorgunluk sendromuna ve halsizliğe karşı olumlu etkileri bulunmaktadır. Kansere karşı koruyucu ve kanseri geciktirici etkisi vardır. Sinir sistemi üzerindeki sakinleştirici etkisi sayesinde uyku bozukluklarıyla, depresyonla mücadele de çok önemli bir rol oynar. Astımın ve bir takım deri rahatsızlıklarının tedavisin de kefirden yararlanılmaktadır. Ve en güzeli; yaşlanmayı yavaşlatır!

aslitufan

Diyetisyen Aslı Tufan; Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 97 yılında “Diyetisyen” ünvanı ile başarıyla mezun oldu. Aynı sene içerisinde Nutra Slim America’s Weight Loss Center Gayrettepe Şubesi’nin kurucu ve yönetici diyetisyeni olarak 1 yıl süresince obezite tedavisinde çalıştı. 98’de aynı zayıflama merkezinin İzmit şubesi’ne geçiş yaptı. 1 yıla yakın bir süre çalıştıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde klinik, poliklinik ve kurum diyetisyeni olarak görev yaptı. Edindiği bilgi birikimi ve tecrübe ile 2000 yılında “Nutra Center Beslenme Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”ni kurarak danışmanlık hizmeti veren Aslı Tufan, yenilikçi ve kişiye özel programlar ile 2018 yılı itibariyle ofisinde Diyetisyen Aslı Tufan ismiyle devam etmektedir. Üniversite eğitimi ve çalışma hayatı boyunca ulusal ve uluslararası sayısız kongre, sempozyum, panel ve konferansa katılan Dyt.Aslı Tufan böylece, uzun soluklu tecrübesini yeni ve farklı uygulamalarla sentezlemekte ve danışanlarına sunmaktadır. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği üyesi olan Dyt.Aslı Tufan’ın amacı; yeterli ve dengeli beslenme ile insanları sağlıklarına kavuşturmak, mevcut sağlıklarını korumak ve bunları başarmanın kolay ve keyifli yollarını danışanlarına öğreterek yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamaktır.

Mesajınızı bırakın

WeCreativez WhatsApp Support
Kendin İçin Bir Adım At!
Hazırsan Başlayalım!