• 0532 436 69 66
  • info@aslitufan.com.tr

Randevu talepleri sadece telefon ile alınmaktadır. E-mail ya da mesajla randevu talebi karışıklık olmaması amacıyla kabul edilmemektedir. Telefonla belirlenmiş randevunuzdan 1 gün önce asistanımız sizi arayarak, randevunuzun teyidini gerçekleştirmektedir. Size telefonla ulaşılamaması durumunda mesaj ile teyit tekrarlanmaktadır. Geri dönüş sağlanamazsa randevunuz iptal edilerek, yeniden belirlenecek bir tarihe alınır.

Hafta içi hergün 12.00-20.00 saatleri arasında danışan kabul etmekteyiz. Hafta sonları kapalıyız.

Merkezimize gelmeden önce belirli kan tahlillerinizin yapılmış ve sonuçlarının alınmış olması gerekmektedir. Bu tahlillerin neler olduğu, randevunuz alındıktan sonra mesajla sizinle paylaşılacaktır. Kan tahlilinizin sağlıklı yapılması için, tahlil için gideceğiniz hastane/laboratuvara son 12 saat yemek yemeden (su içebilirsiniz) başvurmanız gerekmektedir. Son 3 ay içerisinde eğer bahsi geçen tahlilleri yaptırdıysanız, yeniden yaptırmanıza gerek yoktur. İlk randevunuza, bu sonuçlarla birlikte gelmeniz yeterli olacaktır. Kan değerlerinizde belirgin bir sorun çıkması durumunda danışanımızın kilo kontrolü çalışması öncesinde, mutlaka bir endokrinoloji veya dahiliye uzmanının kontrolünden geçmesi gereklidir.

Bizi ilk ziyaretinizde sizi tanımak için öncelikle kişisel bilgi formunuz doldurulur. Bu form ile tıbbi özgeçmişinize ve ayrıntılı bir şekilde beslenme alışkanlıklarınıza bakılır. Sevdiğiniz, sevmediğiniz, alerjiniz olan yiyecekler belirlenir. Ayrıca yaşam tarzınız, fiziksel aktiviteleriniz, daha önce uyguladığınız zayıflama yöntemleriniz ve bunların sonuçları öğrenilir. Daha sonra vücut kompozisyon analizi cihazı(Tanita MC-780) ile vücut ağırlığınız, metabolizma hızınız, vücudunuzdaki yağ, su ve kas oranlarınız ölçülüp ideal kilonuz ve bu kiloya ulaşmanız için gereken yaklaşık süre belirlenir. Sağlıklı beslenme ilkeleriniz oluşturulur. Beslenme programında sıkılmamanız için yiyecek değişim listeleri sizinle paylaşılır. Burada önemli olan size özel ve yaşam tarzınıza uygun beslenme programının oluşturulmasıdır.

Hedef kiloya ulaşılabilme süresi; danışanın yaşı, cinsiyeti, sağlık durumu, vücut kompozisyonu ve beslenme programına uyumuna göre değişmektedir. Programa başlandıktan sonra haftalık kontrolleriniz sırasında vücut analizleriniz tekrarlanır. Vücut ağırlığınız ve vücut kompozisyonunuzdaki değişikliklere göre beslenme ve egzersiz programınızda gerekli değişiklikler yapılır. Her kontrolde yeni bir beslenme programı hazırlanır.

Kilo verme programımız ile hedef kilonuza ulaştıktan sonra 1 aylık kilo koruma programına alınırsınız. Bu programla verdiğiniz kiloları geri almanız önlenerek ideal kilonuzda kalmanız sağlanır. Bu dönemde beslenme programınızın kalorisi yavaş yavaş artırılır. Tüm yiyeceklerden yiyebileceğiniz ve yaşam şekli haline getirebileceğiniz bir beslenme programı hazırlanır.

1 Aylık Beslenme Programında, 1 seans ilk beslenme eğitimi, 3 seans kontrol ve her seansta vücut kompozisyon analizi yer almaktadır. Görüşmeler haftalık ya da 10 günde bir yapılmaktadır. Fakat uzaktan gelen ya da seyahatte olan danışanlarımız için 15 günde bir de planlanabilmektedir. Şehir/ülke dışında oturan danışanlarımız için ise online diyet sistemimiz bulunmaktadır. 

1 Aylık Beslenme Programı ödemesi nakit olarak ya da banka hesabına havale/eft ile ilk görüşmede alınmaktadır. Kredi kartı geçerli değildir.

Sağlıklı ve formda günlerde görüşmek dileğiyle…